bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3502

Na te projekty wydamy 3,75 mln zł

W cieniu II tury wyborów samorządowych Urząd Miejski opublikował wyniki głosowania na budżet obywatelski. Bielszczanie zdecydowali m.in. o budowie parkingu w Lipniku i górskich ścieżek rowerowych.

W tym roku kwota wygospodarowana z budżetu miasta wynosi 3,75 miliona i została podzielona na dwie pule: 2,25 miliona na projekty osiedlowe i 1,5 miliona na projekty ogólnomiejskie. Kwota niewykorzystana w budżecie przeznaczonym na osiedla zasili konto budżetu ogólnomiejskiego, zwiększając tym samym listę projektów, które będzie można zrealizować.

W głosowaniu na projekty ogólnomiejskie bielszczanie najwięcej głosów oddali na projekt "Bezpieczny parking - Zapewnienie bezpieczeństwa komunikacyjnego". Koncepcja dotyczy urządzenia utwardzanego placu postojowego samochodów osobowych dla mieszkańców Bielska-Białej, a w szczególności dla rodziców dowożących codziennie dzieci, uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Gimnazjum nr 4, przy którym funkcjonuje ogólnodostępny basen.

ścieżki rowerowe
Kadr z filmu promującego projekt "Górskie, rekreacyjne ścieżki rowerowe"


Na drugim miejscu uplasował się projekt "Górskie, rekreacyjne ścieżki rowerowe w Bielsku-Białej - etap pierwszy (Kompleks Kozia Góra)". Podstawowym celem projektu jest wytyczenie i zbudowanie bezpiecznych, rekreacyjnych ścieżek rowerowych w górach otaczających Bielsko-Białą, tj. takich, które nie kolidowałyby z pieszymi szlakami turystycznymi.

Oba projekty na pewno znajdą się na liście rekomendowanych do realizacji. Wszystko na to wskazuje, że zrealizowane zostaną również dwa inne ogólnomiejskie projekty: "Słoneczna Dolina - zagospodarowanie doliny potoku Sikornik" oraz "Dokończenie remontu sali rehabilitacyjnej w Zakładzie Aktywności Zawodowej". W najbliższym czasie poznamy oficjalną listę projektów przekazanych do realizacji w 2015 roku.

Na stronie budżetu obywatelskiego można znaleź pełne wyniki głosowania na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe - www.obywatelskibb.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.