bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3283

Niezależni.BB muszą przeprosić

Sąd Apelacyjny w Katowicach potrzymał wyrok pierwszej instancji. Niezależni.BB muszą przeprosić w mediach Jacka Krywulta. Zmieniło się natomiast postanowienie w tej sprawie.

Komitet Jacka Krywulta pozwał w trybie wyborczym Niezależnych.BB. Poszło o artykuł w wydanym przez komitet "Kurierze Niezależnym", w którym środowisko Janusza Okrzesika oskarżało prezydenta Jacka Krywulta o zgłoszenie samego siebie do rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej. Sąd Okręgowy uznał, że zamieszczone w gazecie informacje mijają się z prawdą i zakazał ich rozpowszechniania.

Niezależni odwołali się od wyroku. W miniony piątek w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach odbyła się sprawa, w której druga instancja podtrzymała wyrok. Zmieniło się natomiast postanowienie. Sąd uznał, że sformułowania, iż Jacek Krywult swoim postępowaniem "co najmniej naciągnął prawo a na pewno złamał standardy sprawowania władzy" były dopuszczalne.

- Szanując decyzję sądu trzeba się jej podporządkować i stwierdzić, iż celem publikacji nie było obrażenie kogokolwiek lecz poinformowanie opinii publicznej o istotnym fakcie, który powinien stanowić przedmiot debaty i refleksji - informuje rzecznik prasowy KWW NIezależni.BB, Małgorzata Zarębska.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.