bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2933

Nie ma pozwolenia na stadion!

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił pozwolenie na budowę nowego stadionu w Bielsku-Białej. Tymczasem trwa przetarg ogłoszony przez urząd miejski na wykonawcę inwestycji. Co oznacza decyzja gliwickiego sądu?

Z pewnością kolejne opóźnienia. Dlaczego sąd cofnął pozwolenie na budowę, tego w ratuszu nie wiedzą. Jest ogromna wola budowy praktycznie nowego obiektu przy ul. Żywieckiej. Inwestycja jest zaplanowana na 3 lata.

Obecny stadion powstał w 1927 r., modernizowany był w latach 50-tych. Co prawda, swoje mecze w piłkarskiej ekstraklasie rozgrywa na nim bielskie Podbeskidzie, ale były kłopoty z uzyskaniem licencji, wiadomo że stadion nie spełnia wszystkich wymagań.

Pozwolenie na budowę stadionu wydano w kwietniu zeszłego roku. W miejscu starego ma powstać całkowicie nowy obiekt na 15 tys. osób. Sprzeciwiają się temu mieszkańcy okolicznych budynków, ich protesty odrzucił wojewoda śląski.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.