bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2014
  • wyświetleń: 2096

Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy

Za nami:

W 10 parafiach bielsko-żywieckich w środę i czwartek (26 i 27 listopada) diecezjalna Caritas przeprowadzi zbiórkę dla uchodźców ze wschodniej części Ukrainy. W wyniku trudnej sytuacji społeczno-politycznej i przedłużającego się konfliktu wielu Ukraińców pozostaje bez pomocy oraz możliwości przygotowania się do zimy.

Jak poinformował ks. Robert Kasprowski, dyrektor bielskiej filii Caritas, najpotrzebniejsze obecnie rzeczy to produkty spożywcze o długim terminie ważności, tj.: mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, puszki mięsne, kawa, herbata, słodycze itp. oraz środki higieniczne i chemiczne. Ze względu na obostrzenia ze strony władz Ukrainy, nie będzie zbierana odzież.

Ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas Spes we Lwowie, przypomina, że według danych Migracyjnej Służby Ukrainy na Ukrainie znajduje się ponad 455 tys. uchodźców wewnętrznych. - Ci ludzie chodzą po cerkwiach, po kościołach prosząc o wsparcie o pomoc. Miejscowa ludność dzieli się czym może i jak może. Jednak idzie zima i jest coraz trudniej - zaznaczył ks. Dorosz. - Socjalne służby migracyjne dzwonią po takich organizacjach jak nasza i proszą o przyjęcie uchodźców w miarę możliwości do swoich ośrodków czy do swoich domów, tak samo my tu przyjęliśmy uchodźców w Caritas- dodał.

Zbiórka darów prowadzona będzie w środę 26 i w czwartek 27 listopada od 16.30 do 19.00 w parafiach: św. Stanisława BM w Andrychowie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej; św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach; Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku; św. Elżbiety w Cieszynie; Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach; św. Maksymiliana w Oświęcimiu; św. Piotra i Pawła w Skoczowie; Narodzenia NMP w Żywcu, św. Floriana w Żywcu Zabłociu.

Dary przewiezione zostaną transportem pomocy humanitarnej do Lwowa i dalej na wschód Ukrainy.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.