bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2014
  • wyświetleń: 1738

Kup kalendarz i pomóż Kubusiowi

Mukowiscydoza to podstępna choroba. Nie daje zewnętrznych objawów. Atakuje od środka. Niszczy płuca, trzustkę, wątrobę. Kubuś Data z Bielska-Białej cierpi na nią od urodzenia. Kupując charytatywny kalendarz możemy pomóc maluchowi z naszego miasta.

- Na zdjęciach nie widać słonych oparów, które unoszą się w mieszkaniu jeszcze długo po nebulizacji, nie słychać szumu inhalatora i sterylizatora, nie czuć zapachu chloru. Na zdjęciach nie słychać płaczu Kuby, gdy boli go brzuszek, nie widać walki o każdy przybrany gram. Nie widać wielu rzeczy - pisze na blogu www.ratujekubusia.pl mama chłopca.

kubuś data
Kubuś Data


Rodzice są bezradni wobec śmiertelnej choroby genetycznej. Z trudem przyznają: Codziennie sprawdzamy doniesienia ze świata na temat toczących się badań nad obiecującymi terapiami. Uczestniczymy w szkoleniach, podczas których dowiadujemy się m.in. jak rozpoznać symptomy zbliżającej się śmierci. Brak słów, które mogłyby opisać, co dzieje się w środku rodzica, który wie, że może niedługo patrzeć na swoje dziecko, dostrzegając te symptomy…

Cały czas można walczyć o lepszą jakość życia chłopca. Pod hasłem "Dzieci dla Kubusia" jest już do nabycia kalendarz charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na zakup kamizelki drenażowej, która ułatwiłaby codzienną rehabilitację. Jej koszt to 30.000 zł. Po dokonaniu wpłaty na konto Kubusia, kalendarz można odebrać w BWS im. J. Tyszkiewicza (ul. Nadbrzeżna 12, B-B).

Będzie możliwość zakupienia go także podczas grudniowego Kiermaszu Świąteczno-Mikołajkowego - 6 grudnia 2014 (10:00 - 17:00) w ww. Uczelni, a także podczas kwesty 21 grudnia 2014 (12:00 - 21:00) w Centrum Handlowym Gemini.

JAK DOKONAĆ ZAKUPU?
Wpłać na subkonto Kubusia kwotę min. 30 zł.
 
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
ul. Prof. Jana Rudnika 3B, 34-700 Rabka-Zdrój
49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
Tytuł wpłaty: Jakub Data
Prześlij dowód wpłaty na adres: anna.koczur@tyszkiewicz.edu.pl  

Możesz także pomóc Kubusiowi przeznaczając 1% swojego podatku:
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą KRS: 0000064892 Cel szczegółowy: Jakub Data

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.