bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2014
  • wyświetleń: 3489

Kolejne zatrucie tlenkiem węgla

Jeszcze nie było mrozów, a czad daje już daje o sobie znać. Od 1 października do połowy listopada bielscy strażacy odnotowali już 15 interwencji związanych z czadem, z czego 13 osób zostało zabranych do szpitala, w tym sześcioro dzieci.

W czwartek przed godziną dwudziestą strażacy zostali wezwani do bloku mieszkalnego przy ulicy Jesionowej w Bielsku-Białej, gdzie podtrutą tlenkiem węgla 26-letnią kobietę zajmowało się pogotowie ratunkowe. Strażacy dokonali pomiarów stężenia gazu w całym mieszkaniu, jak się okazało urządzenie pomiarowe przekroczyło znacznie dopuszczalną normę. W pomieszczeniu łazienki wartości wskaźników były największe.

Strażacy sprawdzili również sąsiednie mieszkania i ustalono, że prawdopodobną przyczyną ulatniania się tlenku węgla jest zatkany przewód spalinowy. Wszystkie mieszkania zostały dokładnie przewietrzone oraz został wydany zakaz użytkowania w nich piecyków i przewodu spalinowego do czasu kontroli. Osoba poszkodowana została zabrana na obserwację do szpitala.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.