bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2014
  • wyświetleń: 2854

Policjanci "wlepili" 47 mandatów

We wtorek od wczesnych godzinnych porannych policjanci z drogówki prowadzili akcję "Truck&Bus". Mundurowi szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W trakcie kilkunastogodzinnych działań mundurowi skontrolowali blisko 150 kierujących autokarami i samochodami ciężarowymi (w tym ponad 20 autobusów i 102 ciężarówki). Wśród skontrolowanych kierowców samochodów ciężarowych znalazł się kierowca, który zdecydował się na jazdę "na podwójnym gazie".

31-latek kierujący wywrotką został zatrzymany nad ranem w Czechowicach-Dziedzicach na krajowej "jedynce". Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 0,3 promila alkoholu. Sprawca stracił już prawo jazdy, a jednocześnie możliwość stałego zarobkowania. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi mu grzywna do 5 tys. zł, kara aresztu i zatrzymanie prawo jazdy na okres nawet do 3 lat.

W kilku przypadkach kierujący ciężarówkami nie zadbali o prawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku. Policjanci nałożyli na kierujących 47 mandatów. Zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, m.in. za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. W najbliższym czasie należy się spodziewać podobnych wzmożonych kontroli samochodów ciężarowych i autokarów.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.