bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2014
  • wyświetleń: 3959

Historyczne zwycięstwo PiS-u - foto

Bardzo dobre nastroje panowały na konferencji Prawa i Sprawiedliwości - partii, która w wyborach samorządowych w Bielsku-Białej zdobyła najwięcej mandatów do rady miejskiej.

Przewodniczący okręgu - poseł Stanisław Szwed - nie ukrywa zadowolenia wynikami wyborów samorządowych w Bielsku-Białej. - Ten wynik jest dla nas satysfakcjonujący. Przed wyborami mówiliśmy o podwojeniu liczby radnych w Bielsku-Białej. Wiele osób nie dowierzało, a jednak nasza prognoza się sprawdziła - mówił na konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości - 18.11.2014 · fot. bielsko.info


Stanisław Szwed zdradził również, że Przemysław Drabek będzie kandydatem klubu na przewodniczącego rady miejskiej. - Mam nadzieję, że inne kluby uszanują decyzję sprzed 4 lat, która zakłada, że przewodniczący rady pochodzi z najliczniejszego klubu - dodał parlamentarzysta.

10 mandatów ciągle nie daje PiS-owi w Bielsku-Białej większości - nawet, gdyby Prawo i Sprawiedliwość połączyło swoje siły z duetem radnych Niezależnych.BB. Większość, choć już znikoma, pozostaje nadal w rękach koalicji radnych KWW Jacka Krywulta i Platformy Obywatelskiej.

Nie wiadomo również, czy Prawo i Sprawiedliwość poprze przed drugą turą któregoś z kandydatów na prezydenta miasta. - Na razie nikt do nas nie zwrócił się o poparcie. Mieszkańcy Bielska-Białej mają możliwość wyboru. Myślę, że podejmą dobre decyzje - stwierdził Stanisław Szwed.

Radni Prawa i Sprawiedliwości w kadencji 2014-18:
- Przemysław Drabek
- Bronisław Szafarczyk
- Karol Markowski
- Piotr Ryszka
- Konrad Łoś
- Maurycy Rodak
- Grzegorz Puda
- Grażyna Nalepa
- Roman Matyja
- Bogna Bleidowicz

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.