bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2014
  • wyświetleń: 3978

Może "zdetronizować" Krywulta

Już dawno tak mocno nie emocjonowaliśmy się wyborami prezydenckimi w Bielsku-Białej. Jacek Krywult przyzwyczaił bielszczan, że bez większego zaangażowania w kampanię wyborczą odprawiał z kwitkiem swoich kontrkandydatów. Tym razem jednak się nie udało.

Według cząstkowych wyników wyborczych, które spłynęły z 90. procent obwodów, Janusz Okrzesik zmierzy się w drugiej turze z prezydentem Jackiem Krywultem. Dogrywka odbędzie się 30 listopada.

Wybory samorządowe 2014
Janusz Okrzesik wraz z synem podczas niedzielnego głosowania · fot. bielsko.info


Janusz Okrzesik jest rodowitym bielszczaninem. Ma 50 lat. Jest doktorem nauk politycznych, wykładowcą Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Przed 1989 rokiem działał w podziemnej "Solidarności", w latach 1989-2001 reprezentował Podbeskidzie jako poseł i senator RP, czterokrotnie był też wybierany przez mieszkańców Bielska-Białej na radnego.

W latach 2009-2011 był prezesem klubu TS Podbeskidzie, który wprowadził do piłkarskiej ekstraklasy. W 2011 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jego pasją są książki i podróże, w trakcie których odwiedził ponad 40 krajów na czterech kontynentach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.