bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 listopada 2014
  • wyświetleń: 1193

Kolejna osoba podtruta czadem

W środę w nocy straż pożarna została wezwana do pomiary tlenku węgla w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Mierniczej w Bielsku-Białej.

Z relacji osoby poszkodowanej, zabranej przez pogotowie ratunkowe w momencie przybycia jednostek straży, kocioł gazowy zaczął "nienaturalnie buczeć" podczas napełniania wanny. Gdy strażacy dokonali pomiarów stężenia CO, faktycznie okazało się, że czad występuje w łazience. Ratownicy przewietrzyli pomieszczenia i zalecili, aby nie używać kotła do czasu kontroli serwisowej i kominiarskiej.

Od początku października strażacy interweniowali już 14 razy w związku z podejrzeniem występowania tlenku węgla w budynkach mieszkalnych, a 11 osób w tym 6 dzieci zostało hospitalizowanych. Tlenek węgla jest bardzo niebezpieczny, ponieważ człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że odbiera mu życie. Gdyby w tym przypadku czujność lokatora nie wzbudził źle działający piecyk, kto wie jak mogłoby się to skończyć.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.