bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 listopada 2014
  • wyświetleń: 3560

Bielscy ewangelicy znieważeni?

W internecie rozgorzała dyskusja na temat Rock Galerii i pobliskiej parafii ewangelickiej, której członkowie chcieli doprowadzić do zamknięcia lokalu. Ewangelicy czują się znieważeni wieloma wpisami na forach. Sprawa trafiła już do prokuratury.

W internecie na portalach i forach nie brakowało obraźliwych komentarzy. Niektórzy nazywali ewangelików z Bialej "sektą", inni szli o krok dalej, przypinając luteranom "faszystowską" łatkę.

ulica staszica
Ulica Sztaszica w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


- Te wypowiedzi to jeden z wielu wściekłych ataków na bielskich ewangelików, które wypełniły fora internetowe i anonimowe komentarze w lokalnych mediach w minionych tygodniach - mówi Maciej Chrobak, członek miejscowej parafii i zarazem... kandydat do rady miejskiej z list PSL.

Ewangelicy z Białej postanowili złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury okręgowej. Maciej Chrobak twierdzi, że wpisy znieważają bowiem całą grupę ludności z powodu jej przynależności wyznaniowej.

- Wierzę, że autorzy haniebnych ataków na społeczność ewangelicką w Bielsku-Białej zostaną szybko ujawnieni i pociągnięci do odpowiedzialności. Jestem głęboko przekonany, że w tej sytuacji nie można inaczej postąpić - dodaje Maciej Chrobak.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.