bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2014
  • wyświetleń: 1361

Włamywali się do... mlekomatów!

Bielscy policjanci z wydziału kryminalnego, wspólnie z mundurowymi z Kobiernic, rozbili grupę włamywaczy. Sprawcy podejrzani są o kilkanaście włamań do salonów gier oraz tzw. mlekomatów, z których kradli pieniądze.

Jak ustalono, włamywacze prowadzili swój przestępczy proceder od trzech miesięcy. Działali nie tylko w Bielsku-Białej, ale także na terenie powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego. Rabusie, między innymi, trzykrotnie włamali się do salonu gier w Kozach oraz dwukrotnie do salonu w Brennej.

Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, które zrabowali z automatów do gier. Regularnie wyłamywali też zamki w "mlekomatach", z których kradli pieniądze w kwocie od 200 do 300 złotych.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą, analizowali każdy szczegół i ślad pozostawiony na miejscu zdarzeń. Przeglądali zapisy monitoringu. Krok po kroku gromadzili dowody. Dysponując coraz nowszymi metodami wykrywczymi oraz coraz bogatszymi bazami danych ustalili, że związek z włamaniami mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego.

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę i jego 31-letniego wspólnika. Sprawcy byli zaskoczeni. Nie spodziewali się, że policjanci kiedykolwiek trafią na ich trop. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec młodszego z nich dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania członków grupy.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.