Wiadomości
- 30 października 2014
- wyświetleń: 1567
Włamywali się do... mlekomatów!
Bielscy policjanci z wydziału kryminalnego, wspólnie z mundurowymi z Kobiernic, rozbili grupę włamywaczy. Sprawcy podejrzani są o kilkanaście włamań do salonów gier oraz tzw. mlekomatów, z których kradli pieniądze.
Jak ustalono, włamywacze prowadzili swój przestępczy proceder od trzech miesięcy. Działali nie tylko w Bielsku-Białej, ale także na terenie powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego. Rabusie, między innymi, trzykrotnie włamali się do salonu gier w Kozach oraz dwukrotnie do salonu w Brennej.
Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, które zrabowali z automatów do gier. Regularnie wyłamywali też zamki w "mlekomatach", z których kradli pieniądze w kwocie od 200 do 300 złotych.
Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą, analizowali każdy szczegół i ślad pozostawiony na miejscu zdarzeń. Przeglądali zapisy monitoringu. Krok po kroku gromadzili dowody. Dysponując coraz nowszymi metodami wykrywczymi oraz coraz bogatszymi bazami danych ustalili, że związek z włamaniami mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego.
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę i jego 31-letniego wspólnika. Sprawcy byli zaskoczeni. Nie spodziewali się, że policjanci kiedykolwiek trafią na ich trop. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec młodszego z nich dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania członków grupy.
Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, które zrabowali z automatów do gier. Regularnie wyłamywali też zamki w "mlekomatach", z których kradli pieniądze w kwocie od 200 do 300 złotych.
Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą, analizowali każdy szczegół i ślad pozostawiony na miejscu zdarzeń. Przeglądali zapisy monitoringu. Krok po kroku gromadzili dowody. Dysponując coraz nowszymi metodami wykrywczymi oraz coraz bogatszymi bazami danych ustalili, że związek z włamaniami mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego.
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę i jego 31-letniego wspólnika. Sprawcy byli zaskoczeni. Nie spodziewali się, że policjanci kiedykolwiek trafią na ich trop. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec młodszego z nich dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania członków grupy.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









