bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2014
  • wyświetleń: 2818

Niezależni i KNP ws. Rock Galerii

Temat wypowiedzenia umowy najmu kamienicy, w której znajduje się Rock Galeria, został podchwycony przed dwa komitety wyborcze. W obronie lokalu stanęli Niezależni.BB oraz Kongres Nowej Prawicy.

niezalezni knp
Niezależni.BB i Kongres Nowej Prawicy bronią Rock Galerii · fot. bielsko.info


Publikujemy w całości materiały przygotowane przez komitet Niezależni.BB oraz Kongres Nowej Prawicy oddział w Bielsku-Białej.


Niezależni.BB bronią Rock Galerii

- W ostatnich dniach władze Bielska-Białej wręczyły wypowiedzenie umowy najmu lokalu, w którym działa Rock Galeria. Niezależni.BB są przeciwni likwidowaniu takich miejsc, jak działający przy ul. Staszica klub. Ten i podobne mu lokale są ważnymi miejscami dla młodych bielszczan. Nie są to zwykłe kluby, gdyż organizowane są w nich także ciekawe imprezy dla młodych twórców z Bielska-Białej i regionu, jak chociażby kultowy przegląd muzycznych zespołów rockowych Rockosz. Często dzięki takiemu zapleczu młodzi ludzie mogą pozostać w Bielsku-Białej i się tutaj realizować. Nie podoba się nam także to, że decyzje zapadają odgórnie, bez próby znalezienia rozwiązania problemu, który stanowi główny powód decyzji - mówi rzecznik prasowy Niezależnych.BB Małgorzata Zarębska. Jeśli Galeria stwarza lokalne problemy, władze miasta powinny zaangażować się w ich rozwiązanie, a nie narzucać najłatwiejsze, ale kontrowersyjne społecznie rozwiązanie.

Dla Niezależnych sprawa Rock Galerii jest także ważna ze względu na jej lokalizację. - Rock Galeria to jedno z miejsc, dzięki którym może zostać wskrzeszone śródmieście miasta, o co zabiegają Niezależni.BB - tłumaczy Zarębska. Z kolei Dariusz Fodczuk - artysta wizualny, pedagog i performer kandydujący na radnego Bielska-Białej z list Niezależnych.BB zauważa, że miasto powinno wspierać szeroko rozumianą kulturę, nie tylko tą wysoką. Kultura oddolna, która tworzona jest w takich miejscach jak Rock Galeria jest równie ważna - zauważa. - W mieście takim jak Bielsko-Biała muszą istnieć miejsca, gdzie młodzi ludzie mogą się realizować, wypowiadać. Miasto powinno stwarzać przestrzeń, która im to umożliwi, tymczasem zamknięcie klubu jest tego zaprzeczeniem - dodaje Fodczuk.

Rock Galerii broni także Janusz Okrzesik. - Nie mógłbym spojrzeć w oczy swoim dwóm starszym - studiującym obecnie - synom, gdybym nie wyraził sprzeciwu wobec zamknięcia tego lokalu. To jedno z miejsc, dzięki którym młodzi bielszczanie mogą wracać po studiach do swojego miasta - tłumaczy kandydat Niezależnych.BB na prezydenta miasta.

Stanowisko KNP Bielsko-Biała ws. likwidacji Rock Galerii

W ubiegłym tygodniu do właścicieli bielskiego klubu „Rock Galeria” wpłynęło wypowiedzenie umowy najmu lokalu, w którym działa klub. Jedną decyzją władze Bielska-Białej postanowiły zlikwidować miejsce o ogromnym znaczeniu dla wielu osób, artystów, stowarzyszeń i organizacji, miejsce stworzone ogromnym nakładem sił i środków finansowych właścicieli klubu. Jest rzeczą całkowicie niezrozumiałą działanie prowadzące do sytuacji, w której po zainwestowaniu ponad 300 000 zł w remont zrujnowanej kamienicy, w którą nikt inny nie chciał zainwestować stawia się właścicieli „Rock Galerii” w tak dramatycznej sytuacji, doprowadzając wprost do ich bankructwa. Ponadto pozbawia się pracy blisko 20 osób, które zostaną zwolnione z dnia na dzień.

Jaki sygnał daje miasto potencjalnym inwestorom i przedsiębiorcom planującym prowadzenie działalności gospodarczej w Bielsku-Białej? Czy takie działanie daje jakiekolwiek szanse na rozwój gospodarczy naszego terenu? Zgadzamy się w pełni z obawą wyrażoną w petycji kierowanej do Prezydenta Miasta Bielska-Białej: „Nikt nie zainwestuje żadnych pieniędzy w nieruchomości miejskie, jeżeli może w każdej chwili zostać wyrzucony z lokalu bez jakichkolwiek wyjaśnień.”

Takie działania prowadzą jedynie do dalszego obumierania centrum miasta.

Apelujemy do władz Bielska-Białej o cofnięcie tej zupełnie niezrozumiałej i nieuzasadnionej decyzji.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.