bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 1655

Przechowywał kontrabandę w domu

Tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy odnaleźli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w mieszkaniu bielszczanina. Zatrzymano 54-letniego właściciela nielegalnej kontrabandy.

Policjanci otrzymali informację, że mieszkaniec Bielska-Białej może posiadać w domu nielegalny alkohol i tytoń bez znaków akcyzy i jednocześnie prowadzi sprzedaż tych artykułów. Poniedziałkowym popołudniem wkroczyli do jego mieszkania przy ul. Sikornik, gdzie odnaleźli blisko 6 litrów alkoholu o stężeniu 80% oraz 5 kg pociętego tytoniu.

Wstępne ustalenia wskazują, że z nielegalnego handlu papierosami i alkoholem mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Zatrzymany odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.