bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 2311

Ratownicy WOPR uczą pływać

Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w ramach akcji "Lato 2014", dotowanej ze środków finansowych gminy Bielsko-Biała, zorganizowało bezpłatną naukę pływania dla uczniów szkół podstawowych z Bielska-Białej.

Zajęcia takie to, obok prowadzenia prelekcji z zakresu zasad bezpieczeństwa nad wodą, najważniejsze działania profilaktyczne, które organizuje lub którym patronuje Beskidzkie WOPR.

Nabór kandydatów rozpoczął się 1 września 2014 roku, w momencie rozpoczęcia roku szkolnego. Zajęcia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, opiekunów i samych uczniów. Przy kwalifikacji decydowała kolejność zgłoszeń. Ratownicy Beskidzkiego WOPR i instruktorzy WOPR: Leszek Stebnicki i Robert Pietrzak prowadzili zajęcia na pływalniach „Aqua” i „Troclik” w Bielsku-Białej.

wopr bielsko
W tegorocznej nauce pływania uczestniczyło 41 uczniów i uczennic z roczników od 2002 do 2008. · fot. WOPR


Zajęcia odbywały się w czterech grupach, zróżnicowanych ze względu na poziom zaawansowania w pływaniu. Część dzieci odbywała naukę od podstaw. Inni uczniowie mieli okazję uczęszczać do klubów pływackich, jednak ze względu na zbyt wysokie wymagania, musieli zrezygnować z takiej formy nauki, a zajęcia organizowane przez Beskidzkie WOPR okazały się dostosowane do ich poziomu.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie taką formą nauki pływania, Beskidzkie WOPR będzie starało się kontynuować, a nawet rozszerzyć akcję w roku następnym.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.