bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 4300

Pościg za motocyklistą w Szczyrku

Uciekał przed policyjnym patrolem, a w czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy, stwarzając poważne zagrożenie. Po krótkim pościgu policjanci ze Szczyrku zatrzymali 22-letniego motocrossowca, który uciekał bo nie miał prawa jazdy, a dodatkowo jego pojazd nie był zarejestrowany i ubezpieczony.

W trakcie patrolu centrum Szczyrku policjanci zauważyli młodego mężczyznę na motocyklu crossowym. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych, więc policjanci postanowili zatrzymać kierującego. Nie zareagował on jednak na sygnały i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za sprawcą, który w czasie ucieczki wjeżdżał na chodniki, niebezpiecznie wyprzedzał jadące pojazdy „na trzeciego” i omal nie zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem. Zmuszał też innych kierowców do zjazdu na pobocze.

W pewnym momencie wykonał gwałtowny manewr skrętu i doprowadził do zderzenia z radiowozem. Na szczęście zarówno motocyklista, jak i policjanci nie odnieśli żadnych obrażeń. 22-latek został zatrzymany. Okazało się, że uciekał, gdyż nie miał prawa jazdy, a jednocześnie jego motocykl nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Sprawca odpowie teraz za liczne wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.