Wiadomości

  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 3104

Na co wydamy prawie 4 mln zł?

W przyszłym tygodniu rozpocznie się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego na 2015 rok. Zanim do tego dojdzie zespół ds. weryfikacji projektów zarekomenduje poszczególne pomysły zgłoszone przez bielszczan.

Prezydent Jacek Krywult powołał zespół ds. weryfikacji projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok. Przewodniczącym zespołu został Jarosław Klimaszewski. Pierwsze robocze spotkanie zespołu miało miejsce 17 października, podczas którego poddano analizie część złożonych projektów obywatelskich.

Wyniki prac zespołu będą znane do końca października i zostaną podane do publicznej wiadomości. Zgodnie z harmonogramem budżetu obywatelskiego głosowanie na projekty rozpocznie się 7 listopada i potrwa przez równy tydzień.

światła, sygnalizacja, warszawska
Jeden z projektów ogólnomiejskich zakłada zainstalowanie liczników pokazujących czas, jaki pozostał do zmiany świateł · fot. bielsko.info


Do tegorocznego budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 79 projektów. Większość stanowią koncepcje inwestycji osiedlowych - 47, pozostałe 32 to projekty ogólnomiejskie.

Przypominamy, że cała kwota budżetu - 3,75 mln zł - podzielona została na dwie pule. Pierwsza, w wysokości 2,25 mln zł, zostanie rozdysponowana na projekty osiedlowe, przy czym każde z 30 osiedli ma do dyspozycji kwotę 75 tys. zł. Druga pula w wysokości 1,5 mln zł zasili projekty ogólnomiejskie, przy czym wartość pojedynczego projektu nie może przekroczyć 500 tys zł.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.