bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2014
  • wyświetleń: 1814

Beskidzki Hufiec najlepszy

W miniony czwartek w Chorągwi Śląskiej ZHP zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa wszystkich hufców harcerskich z całego województwa śląskiego. W kategorii "Hufce Duże" pierwsze miejsce zajął nasz rodzimy Hufiec Beskidzki.

Współzawodnictwo hufców Chorągwi Śląskiej ZHP podzielone jest na trzy kategorie. Pierwsza kategoria to "Hufce Duże" powyżej 351 członków, druga to "Hufce Średnie" między 251 a 300 członków i trzecia kategoria "Hufce Małe" do 250 członków.

zhp harcerze hufiec
Nagroda dla Hufca Beskidzkiego · fot. Hufiec Beskidzki


Współzawodnictwo trwa przez cały rok harcerski, a oceny przyznawane są kwartalnie na podstawie składanych meldunków. Podsumowanie współzawodnictwa następuje po rozpoczęciu kolejnego roku harcerskiego po zakończeniu wszelkich formalności związanych z rokiem poprzednim.

Współzawodnictwo Chorągwi Śląskiej ZHP szeroko rozpatruje wszelką działalność swoich hufców. Brana jest pod uwagę m.in. działalność programowa, przez co należy rozumieć organizację różnorakich imprez lokalnych oraz udział w imprezach chorągwianych i ogólnopolskich. Taka organizacja jak ZHP nie mogłaby istnieć bez działalności kształceniowej swojej kadry, toteż we współzawodnictwie chorągwianym punkty można otrzymać również za organizacje kursów i warsztatów dla kadry oraz udział instruktorów i wychowawców w tego tupu formach kształcenia.

Wręczenie nagród odbyło się 25 października podczas VIII Zjazdu Chorągwi Śląskiej na forum całej Chorągwi Śląskiej. Na ręce Komendanta Hufca Beskidzkiego harcmistrza Zdzisława Koneckiego złożono zwycięski puchar i nagrody. Drugie miejsce w kategorii "Hufce Duże" zdobył Hufiec Częstochowa, a trzecie Ruda Śląska.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.