bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2014
  • wyświetleń: 2331

Konsultacje społeczne ws. śmieci

To być może jedne z najważniejszych konsultacji społecznych w naszym mieście. Do 28 października można zgłaszać uwagi odnośnie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Mając na uwadze półtoraroczne doświadczenie w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi prowadzonej przez gminę Bielsko-Biała oraz konieczność wyłonienia w przetargu nowego wykonawcy usługi odbioru odpadów Urząd Miejski postanowił wprowadzić zmiany w funkcjonującym systemie gospodarki odpadami.

Konsultacje społeczne to szansa dla mieszkańców dzielnic, których dotyka problem smrodu z Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej.

- Z opracowań ekspertów wynika, że tej instalacji nie można przeciążać ilościami odpadów. Powinniśmy zabiegać o to, aby w uchwale były stosowne zapisy, które uniemożliwią przeciążanie instalacji - mówi członek stowarzyszenia Amtosfera w Lipniku - Ryszard Szczotka.

Innym bardzo ważnym problemem jest zbieranie odpadów mokrych do worków foliowych. Potwierdza to prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. - To jest ogromny problem, bo otrzymujemy worki w worku. Jeśli worek z frakcją mokrą trafi do bioreaktora, to nie ma mowy o skutecznym kompostowaniu - tłumaczy prezes Wiesław Pasierbek.

Przeprowadzenie konsultacji polegać będzie na kierowaniu przez osoby zamieszkałe na terenie Miasta Bielska-Białej, Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych, Zarządy Spółdzielni Mieszkaniowych oraz organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego opinii, wniosków i uwag na adres poczty elektronicznej Biura ds. Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej: bgo@um.bielsko.pl. Formularze w wersji elektronicznej można pobrać ze strony internetowej: www.um.bielsko.pl.

Opinie, uwagi i wnioski można zgłaszać również pisemnie w Biurze Obsługi Interesanta, stanowisko nr 3, Plac Ratuszowy 6, gdzie będą dostępne formularze w wersji papierowej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.