bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2011
  • wyświetleń: 2618

Nietrzeźwi kierowcy i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Blisko cztery promile alkoholu miał we krwi 45-letni kierowca forda, który wczoraj po południu w Bielsku-Białej na ul. Krasińskiego spowodował kolizję z fiatem. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

To nie jedyny, nietrzeźwy sprawca kolizji. Wieczorem w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia, policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 33-letni bielszczanin kierujący volkswagenem golfem miał we krwi blisko 2,5 promila alkoholu.

Piątkowej nocy na bielskiej ul. Grażyńskiego w ręce stróżów prawa wpadł pijany, 39-letni rowerzysta. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 2 promili alkoholu. Zatrzymany cyklista odpowie za przestępstwo, za które może trafić do więzienia na najbliższy rok.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą dwóch lat więzienia. To nie jedyna dotkliwość dla pijanego kierowcy - zatrzymywane jest prawo jazdy.

Jeśli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sąd może dożywotnio zakazać sprawcy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W wielu przypadkach - na przykład dla zawodowych kierowców - jest to równoznaczne z utratą pracy.

Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj