bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2014
  • wyświetleń: 6219

Żołnierze wezwali na pomoc policję

Sceny jak z filmu kryminalnego rozegrały się na terenie bielskiego 18. batalionu powietrznodesantowego, gdzie wtargnęli przestępcy, którzy chcieli wykraść broń i amunicję z magazynu uzbrojenia. To na szczęście tylko ćwiczenia.

Napastnicy wdarli się na teren jednostki przebrani za pracowników budowlanych pod pretekstem prowadzenia prac remontowych. Udało im się odwrócić uwagę służb dyżurnych i przedostać do magazynu uzbrojenia. Chcąc uniknąć zatrzymania, podpalili piętro budynku i usiłowali zbiec.Żołnierze uruchomili alarm, który postawił w stan gotowości wszystkie służby. Ewakuowano pracowników jednostki. Z ruchu wyłączono odcinek ul. Bardowskiego. Na miejsce natychmiast dotarli policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania, którzy wspólnie z żołnierzami podjęli działania zmierzające do ujęcie napastników. Szybka i skuteczna akcja doprowadziła do obezwładnienia i zatrzymania bandytów.

Napadli na jednostkę, chcieli wykraść broń · fot. KMP Bielsko-Biała


Ćwiczenia te były jednym z elementów doskonalenia systemu reagowania i koordynowania działania służb ratowniczych w sytuacjach zagrożenia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.