bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2014
  • wyświetleń: 4112

Start szpitalnej świetlicy

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurowała działalność odnowiona świetlica dla małych pacjentów. Zakup jej wyposażenia sfinansowała współpracująca ze szpitalem Fundacja "Dr Clown".

Szpitalna świetlica swoje oblicze zmieniła przy okazji remontu jaki niedawno przeszedł Oddział Pediatryczny. Szpital zadbał o pomalowanie ścian, o nową wykładzinę podłogową i pokaźny telewizor, a Fundacja "Dr Clown" zakupiła wyposażenie w postaci mebli, zabawek i książek.

świetlica szpitala
Świetlica Szpitala Pediatrycznego zmieniła swoje oblicze · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Wszystkie meble mają odpowiednie atesty są więc dla dzieci całkowicie bezpieczne - zapewnia Barbara Smolicha z Fundacji "Dr Clown", która jednocześnie informuje, że zakup wyposażenia był wydatkiem w wysokości 8,2 tysiąca zł. Pieniądze te pochodziły z odpisów jednego procenta podatku oraz od indywidualnych darczyńców.

- Niewiele szpitalnych oddziałów, w tym nawet tych klinicznych, może się pochwalić takim miejscem - komplementowała świetlicę podczas jej oficjalnej inauguracji doktor Lidia Zuber-Fabia, ordynator Oddziału Pediatrycznego.

Za sprawą przedstawicielek Fundacji "Dr Clown" uroczysta inauguracją świetlicy była okazją do wesołej zabawy licznej grupy dzieci. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Pediatrycznego. Panie z Rady Osiedla Wojska Polskiego zadeklarowały, że będą odwiedzać świetlicę, aby czytać dzieciom bajki i opowiadać różne, ciekawe historie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.