bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2011
  • wyświetleń: 2654

Zamierzali skraść instalację

Szkody w wysokości 20 tys. zł. spowodowali dwaj rabusie w wieku 21 i 31 lat, którzy włamali się do budynku przy ul. Jeżynowej w Bielsku-Białej. Złodzieje nie zdążyli nic skraść, bo dzięki świadkowi zdarzenia, w samą porę zatrzymali ich policjanci.

Policja, kradzież
fot. Policja


Sprawcy przecięli ogrodzenie posesji przy ul. Jeżynowej w Bielsku-Białej, a następnie wyłamali drzwi w nowo budowanym domu. Zamierzali skraść dopiero co zamontowaną instalację elektryczną. Zauważył ich przypadkowy świadek, który natychmiast zaalarmował o zdarzeniu oficera dyżurnego.

Na miejsce skierowano patrol. Policjanci zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku przestępstwa, podczas gdy przy pomocy siekiery wykuwali ze ścian miedziane kable. Spowodowali straty w wysokości 20 tys. zł. W czasie ich przeszukania policjanci zabezpieczyli nożyce do cięcia metalu i siekierę. Badanie alkomatem wykazało, że obaj sprawcy byli nietrzeźwi. Mieli we krwi od 2-3 promili alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieją, usłyszą zarzuty włamania, usiłowania kradzieży i uszkodzenia mienia.

Za przestępstwo to grozi im do 10 lat za kratami. W przeszłości byli już karani za podobne czyny. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.