Wiadomości
- 20 października 2014
- wyświetleń: 2174
Ekolodzy posadzą Rowerowy Las
Za nami:
21 października o godz. 11.00 Fundacja Ekologiczna ARKA, Nadleśnictwo Bielsko i uczniowie Bielskiej Szkoły Rzemiosł posadzą pierwsze drzewa w Rowerowym Lesie, który wyrośnie w Beskidach.
Sadzenie (przy wejściu do Doliny Wapienicy) poprzedzi happening z udziałem aktorów na szczudłach, symbolizując postaci Dobrego Powietrza i Złej Dioksyny z wielkoformatowymi transparentami i żywym ogniem.
Rowerowy Las jest efektem Ekologicznej Sztafety Rowerowej, którą
Fundacja Ekologiczna ARKA zorganizowała wiosną tego roku. Po
zarejestrowaniu na http://www.sztafetarowerowa.pl można było dołączyć przebyty na swoim rowerze dystans do wspólnego bilansu akcji. W sumie rowerzyści (a także kilkuosobowa ekipa ARKI na trasie Gdańsk-Katowice wzdłuż rzeki Wisły, gdzie powstaje ogólnopolska trasa rowerowa) przejechali ponad 19 000 kilometrów.
To przekłada się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla na blisko 5 000 ton. Dlatego, zgodnie z intencją sztafety, posadzonych zostanie ponad 1 900 drzew (jedno drzewo za każde 10 kilometrów). Partnerem akcji jest Nadleśnictwo Bielsko. Drzewa, nazwane Rowerowym Lasem będą sadzone w Beskidzie Śląskim, a pierwszych 70 sadzonek - przy wjeździe do Doliny Wapienicy.
Rowerowy Las jest efektem Ekologicznej Sztafety Rowerowej, którą
Fundacja Ekologiczna ARKA zorganizowała wiosną tego roku. Po
zarejestrowaniu na http://www.sztafetarowerowa.pl można było dołączyć przebyty na swoim rowerze dystans do wspólnego bilansu akcji. W sumie rowerzyści (a także kilkuosobowa ekipa ARKI na trasie Gdańsk-Katowice wzdłuż rzeki Wisły, gdzie powstaje ogólnopolska trasa rowerowa) przejechali ponad 19 000 kilometrów.
To przekłada się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla na blisko 5 000 ton. Dlatego, zgodnie z intencją sztafety, posadzonych zostanie ponad 1 900 drzew (jedno drzewo za każde 10 kilometrów). Partnerem akcji jest Nadleśnictwo Bielsko. Drzewa, nazwane Rowerowym Lasem będą sadzone w Beskidzie Śląskim, a pierwszych 70 sadzonek - przy wjeździe do Doliny Wapienicy.
ZOBACZ TAKŻE
Pytanie o przygotowanie miejskich budynków do nowych wymogów energetycznych UE
Apel o „zielony przystanek” przy ul. Wojska Polskiego
Mieszkańcy alarmują o fatalnym stanie chodnika przy ul. Relaksowej. „To zagrożenie dla pieszych”
Problem z oddaniem odpadów zielonych w PSZOK przy ul. Straconki. Pytania o zasady systemu
18 czerwcaProtest przeciwko budowie ogromnego centrum danych. Mieszkańcy alarmują o skutkach inwestycji
Będzie więcej porządku przy bielskich drogach. Miasto wprowadza nowy harmonogram koszenia
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









