bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2014
  • wyświetleń: 1859

Ekolodzy posadzą Rowerowy Las

Za nami:

21 października o godz. 11.00 Fundacja Ekologiczna ARKA, Nadleśnictwo Bielsko i uczniowie Bielskiej Szkoły Rzemiosł posadzą pierwsze drzewa w Rowerowym Lesie, który wyrośnie w Beskidach.

Sadzenie (przy wejściu do Doliny Wapienicy) poprzedzi happening z udziałem aktorów na szczudłach, symbolizując postaci Dobrego Powietrza i Złej Dioksyny z wielkoformatowymi transparentami i żywym ogniem.

Rowerowy Las jest efektem Ekologicznej Sztafety Rowerowej, którą
Fundacja Ekologiczna ARKA zorganizowała wiosną tego roku. Po
zarejestrowaniu na www.sztafetarowerowa.pl można było dołączyć przebyty na swoim rowerze dystans do wspólnego bilansu akcji. W sumie rowerzyści (a także kilkuosobowa ekipa ARKI na trasie Gdańsk-Katowice wzdłuż rzeki Wisły, gdzie powstaje ogólnopolska trasa rowerowa) przejechali ponad 19 000 kilometrów.

To przekłada się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla na blisko 5 000 ton. Dlatego, zgodnie z intencją sztafety, posadzonych zostanie ponad 1 900 drzew (jedno drzewo za każde 10 kilometrów). Partnerem akcji jest Nadleśnictwo Bielsko. Drzewa, nazwane Rowerowym Lasem będą sadzone w Beskidzie Śląskim, a pierwszych 70 sadzonek - przy wjeździe do Doliny Wapienicy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.