bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2014
  • wyświetleń: 1336

Znów próbują oszustw na wnuczka

Oszuści podający się za krewnych i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. W minionym tygodniu w Bielsku-Białej odnotowano dwa kolejne przypadki próby oszustwa metodą "na wnuczka".

Oszust zadzwonił najpierw do 87-letniego mieszkańca ul. Lenartowicza. Podając się za kuzyna usiłował wyłudzić 30 tys. zł. Następnie w ten sam sposób próbował naciągnąć na pożyczkę 6 tys. zł. 87-letnią mieszkankę bielskiej ul. Szerokiej. Nie udało mu się, bo pokrzywdzeni w porę zorientowali się, ze mają do czynienia z oszustem.

Bielska policja prosi o ostrożność! - Jednocześnie apelujemy do dzieci i młodzieży o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców. Osoby takie często wzbudzają zaufanie, są elokwentne i przekonujące. Wykorzystują nieuwagę i uczciwość osób starszych. Będą jednak unikały kontaktu z innymi osobami bliskimi, które z łatwością mogłyby zorientować się w ich przestępczych zamiarach - mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej - nadkomisarz Elwira Jurasz.

Oszuści wykonują do swoich ofiar bardzo dużo połączeń telefonicznych, w krótkich odstępach czasu w celu wywarcia presji psychologicznej i nakłonienia do szybkiego przekazania pieniędzy. Takie częste telefony mają, także utrudnić osobie oszukiwanej nawiązanie kontaktu z członkami rodziny, rzekomo proszącymi o pomoc finansową.
Każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.