bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2014
  • 30 października 2014
  • wyświetleń: 16141

Wyniki ankiety: będzie druga tura!

Jacek Krywult i Janusz Okrzesik dostaną się do drugiej tury wyborów prezydenckich w Bielsku-Białej? Tak właśnie wynika z ankiety portalu bielsko.info. Przez ostatnie dni nasi czytelnicy dokonywali wyboru najlepszego ich zdaniem kandydata na prezydenta naszego miasta.

W głosowaniu łącznie wzięło udział 459 osób posiadających konto na Facebooku. Najwięcej głosów - i tu nie ma zaskoczenia - otrzymał obecny prezydent Jacek Krywult (136 głosy). Tuż za obecnym gospodarzem miasta uplasował się lider Niezależnych.BB - Janusz Okrzesik (127 głosów). Gdyby to były wybory, obaj panowie trafiliby do drugiej tury.

Na trzecim miejscu w ankiecie ze 109 głosami wylądował Przemysław Drabek z Prawa i Sprawiedliwości, czwarte miejsce przypadło Joannie Banaś z Kongresu Nowej Prawicy (47 głosów), piąte Przemysławowi Koperskiemu z komitetu SLD Lewica Razem (30 głosów), a wyścig do ratusza zamknęła Elżbieta Pawlak z Twojego Ruchu (9 głosów).

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Jeśli pierwszy termin nie przyniesie rozstrzygnięcia, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Ta odbędzie się 30 listopada.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.