bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2014
  • wyświetleń: 1648

Nietrzeźwy kierowca z kontrabandą

Najpierw spowodował kolizję z innym pojazdem, później uciekał, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy, a kiedy został zatrzymany przez policjantów z drogówki okazało się, że był pijany.

W poniedziałek wieczorem policjanci otrzymali informację o kierowcy Volkswagena Golfa, który na skrzyżowaniu bielskich ulic Straconki i Górskiej, doprowadził do kolizji z Daewoo Lanosem. Nie zatrzymując się, zaczął uciekać w kierunku osiedla Złote Łany. Świadkiem tego zdarzenia był kierowca innego pojazdu, który natychmiast ruszył w pościg za uciekinierem. Jednocześnie informacje o drodze, którą uciekał sprawca, przekazywał na bieżąco na numer alarmowy policji.

Z jego relacji wynikało, że kierujący Volkswagenem jechał zygzakiem, wjeżdżał na krawężniki i stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Przejeżdżał m.in. linię ciągłą, wjeżdżał na przeciwny pas ruchu i zmuszał innych kierowców do zjazdu na chodniki. Wjechał też na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wreszcie zatrzymał się na ul. Sempołowskiej. Tam został ujęty przez mundurowych z drogówki.

nietrzeźwy, zatrzymanie
Zatrzymanym okazał się 62-letni bielszczanin · fot. KMP Bielsko-Biała


Kiedy wysiadł z samochodu, nie potrafił utrzymać się na własnych nogach. Sprawca nie poddał się badaniu alkomatem. Pobrano od niego krew do analizy na zawartość alkoholu. W czasie przeszukania jego samochodu, w specjalnie przygotowanych schowkach, policjanci odnaleźli blisko tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz pół kilograma suszu tytoniowego. Nielegalna kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy Służby Celnej z Cieszyna.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe. Dodatkowo odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.