bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2011
  • wyświetleń: 8824

Uroczyste obchody Święta Policji

W środę w Bielskim Centrum Kultury, policjanci garnizonu bielskiego uczcili obchody 92. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz Biel, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz parlamentarzyści.

Święto Policji
fot. Policja


Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się funkcjonariuszy. Nowe pagony przywdziało 172 policjantów. Najwięcej, bo aż pięćdziesięciu uzyskało stopień aspiranta. W czasie uroczystej akademii wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, w tym złote, srebrne i brązowe medale "Za zasługi dla Policji" przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Złoty medal otrzymał Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult. Srebrnymi odznaczeni zostali Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka. Brązowe medale otrzymali: st.bryg Adam Caputa, mjr Grzegorz Kordasz oraz Wójt Gminy Jaworze Zdzisław Bylok. Dwunastu policjantów odznaczonych zostało medalami "Za długoletnią służbę" oraz odznakami "Zasłużony policjant".

Uroczyste obchody Święta Policji · fot. UM Bielsko-Biała


Wśród ciepłych słów kierowanych do awansowanych i odznaczonych policjantów, najczęściej powtarzającymi się były życzenia spokojnej służby. Za sumienną służbę podziękowali policjantom obecni na uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz Biel oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneusz Szwarga podziękował bielskim policjantom za rzetelną i pełną zaangażowania służbę. Pogratulował awansu wyróżnionym. Odrębne podziękowania skierował do obecnych na uroczystości rodzin policjantów - za ich wyrozumiałość, cierpliwość, wsparcie i dzielenie trudów, jakie niesie ze sobą służba w Policji.

Po zakończonej uroczystości, jak co roku, delegacja policjantów złożyła wiązanki kwiatów na grobach poległych kolegów z Czechowic-Dziedzic kom. Mirosława Małczęcia i mł.asp. Tadeusza Świerkota.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.