bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2014
  • wyświetleń: 3406

Kolejna szkoła z nowym boiskiem

9 października przy Szkole Podstawowej nr 25 w Bielsku-Białej zostały oficjalnie oddane do użytku nowe boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw zrealizowany w ramach programu "Radosna szkoła".

Boisko jest trzynastym obiektem tego typu na terenie Bielska-Białej. Posiada nawierzchnię poliuretanową o wymiarach 22 m x 44 m oraz piłkochwyty o wysokości od 4 m do 6 m. Wyposażone jest w bramki do gry w piłkę ręczną, urządzenia do gry w siatkówkę oraz w koszykówkę. Dojście do boiska zapewniają schody terenowe. Dodatkowo, obok boiska, powstała także 60-metrowa bieżnia z czterema torami oraz skocznia do skoku w dal.

Nowe boisko przy SP nr 25 · fot. UM Bielsko-Biała


Inwestycja została zrealizowana w ramach programu „Modernizacja boisk sportowych zlokalizowanych przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej". W najbliższym czasie do użytku zostaną oddane jeszcze boiska przy Szkole Podstawowej nr 13, Szkole Podstawowej nr 28, przy Zespole Szkół dla Dzieci Niesłyszących oraz IV Liceum Ogólnokształcącym.

Podobnie jak boisko, również plac zabaw to trzynasty obiekt, który powstał w ramach realizowanego od 2009 roku programu "Radosna Szkoła". W Cygańskim Lesie, ze względu na powierzchnię oraz dużą ilość urządzeń jest on zaliczany do tzw. dużych placów. Kolejne dwa place zbudowane w ramach programu, zostaną oddane do użytku przy Szkole Podstawowej nr 13 oraz przy Zespole Szkół dla Dzieci Niesłyszących.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.