Wiadomości
- 10 października 2014
- wyświetleń: 1602
Kradł z kościelnych skarbon
Policjanci z komisariatu II zatrzymali 21-letniego bielszczanina, który okradł trzy plebanie w Bielsku-Białej. Złodziej prosząc o jedzenie i picie, wykorzystywał dobre serce i chęć niesienia pomocy przez siostry zakonne i kościelnych, po czym wyłamywał zamki w skarbonkach i kradł gotówkę.
Młody mężczyzna pojawił się w zakonie sióstr redemptorystek w Bielsku-Białej i poprosił o jedzenie. Siostry zakonne nie odmówiły mu poczęstunku. Rabuś wykorzystał ich nieuwagę i włamał się do skarbonki z datkami, z której skradł 1500 zł.
Śledczy ustalili, że w podobny sposób okradł jeszcze dwie inne bielskie plebanie - w Cygańskim Lesie i na osiedlu Karpackim, gdzie jego łupem padło w sumie 2500zł. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzieże z włamaniami grozi mu teraz do 10 lat za kratami.
Śledczy ustalili, że w podobny sposób okradł jeszcze dwie inne bielskie plebanie - w Cygańskim Lesie i na osiedlu Karpackim, gdzie jego łupem padło w sumie 2500zł. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzieże z włamaniami grozi mu teraz do 10 lat za kratami.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









