bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2014
  • wyświetleń: 1976

Okradał firmy remontowe

48-letni mężczyzna okradał firmy, które wykonywały usługi remontowe w centrum Bielska-Białej. Mężczyzna ubrany w roboczy uniform, nie wzbudzał podejrzeń. Wykorzystywał moment nieuwagi pracowników i kradł elektronarzędzia. Policjanci z komisariatu II zatrzymali go w pościgu, po tym jak chwilę wcześniej ukradł wiertarkę.

Sprawca starał się nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Ubrany w roboczy kombinezon „odwiedzał” miejsca, gdzie akurat trwały prace budowlane. Odczekiwał, aż w pobliżu nie będzie żadnego z pracowników i kradł markowe elektronarzędzia.

policja
fot. KMP Bielsko-Biała


Z terenu budowy przy ul. Batorego skradł młot udarowy o wartości 600 złotych. Z firmy, która prowadziła remont budynku przy ul. Mikołaja ukradł wartą 500 złotych wiertarkę. Złodziej miał pecha, bo zauważył go jeden z pracowników, który natychmiast zaalarmował policjantów.

Już chwilę później sprawca został zatrzymany. Mundurowi odzyskali skradzioną przez niego wiertarkę. Kolejną znaleźli w czasie przeszukania jego mieszkania. Wyglądała jak nowa, bo sprawca wyczyścił ją i przygotował do sprzedaży. Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży. Za przestępstwa te może mu grozić nawet do 5 lat za kratami. O jego losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.