bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2014
  • wyświetleń: 1626

Pola Nadziei: 1,5 mln na hospicjum

W poniedziałek 6 października Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne już po raz 11. zainaugurowało akcję Pola Nadziei - program aktywizujący szkoły do działań na rzecz ruchu hospicyjnego. W ciągu ostatnich 10 lat w szkołach zebrano 1,5 mln zł na budowę hospicjum.

Jak co roku udział w tej szczytnej akcji zgłosiło kilkadziesiąt szkół z Bielska-Białej i okolic. Młodzi przedstawiciele tych placówek i ich nauczyciele wzięli udział w nabożeństwie w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, które tradycyjnie rozpoczęło akcję. Każda ze szkolnych delegacji otrzymała cebulki żonkili (symbol ruchu hospicyjnego), które posadzi przed swoją szkołą.

pola nadziei
Po nabożeństwie cebulki kwiatów symbolicznie posadzili przedstawiciele samorządu miasta, powiatu, a także kościoła. · fot. UM Bielsko-Biała


Szkoły, które współpracują z Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym działają na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego, które powstaje w Bielsku-Białej przy ul. Zdrojowej. Inauguracja obecnej edycji akcji była także okazją do podsumowania 10 lat wysiłku nauczycieli, uczniów, rodziców i dyrektorów szkół. Placówki oświatowe (z Bielska-Białej, powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego) w ciągu 10 lat uzbierały i przekazały na rzecz budowy ok. 1,5 mln złotych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.