bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2014
  • wyświetleń: 2687

Parada integruje śródmieście - foto

Już po raz piąty barwny korowód przeszedł z placu Ratuszowego do Teatru Polskiego. Uliczna Parada Teatralna została zorganizowana w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla osiedla Śródmieście Bielsko przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Program jest częścią projektu pn. "Bielsko-Biała łączy ludzi" i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. "Uliczna Parada Teatralna w Śródmieściu Bielsko" jako główny cel stawia wzmocnienie integracji oraz aktywizację społeczności lokalnej. Jej celem jest również upowszechnianie i kultywowanie dorobku kulturalnego placówek działających na rzecz osiedla Śródmieście Bielsko.

Barwny korowód do ratusza · fot. UM Bielsko-Biała


Wydarzenie to przez ostatnie lata ewaluowało od plenerowej imprezy na Rynku (2010, 2011) do prestiżowej uroczystości w Teatrze Polskim. Ponadto dwie pierwsze edycje Parady zainspirowały do powołania warsztatów teatralnych, które po raz pierwszy MOPS zorganizował dla dzieci i młodzieży ze Śródmieścia w 2012 r. w ramach projektu "Bielsko-Biała łączy ludzi". Od tej pory zwieńczeniem warsztatów teatralnych jest prezentacja spektaklu, który zamyka UPT.

W 2014 roku dzieci ze świetlic środowiskowych uczestniczyły w warsztatach teatralnych w Domu Kultury im. W. Kubisz i przygotowały spektakl pt. "Nic się nie stało". Spektakl został zaprezentowany na scenie Teatru Polskiego.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.