Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 października 2014
  • wyświetleń: 1685

Nasze miasto znów w czołówce

Prezydent Bielska-Białej podczas swoich wystąpień często odnosi się do niezależnych rankingów, w których nasze miasto bryluje. Tym razem stolica Podbeskidzia uplasowała się na 5. miejscu wśród miast na prawach powiatu w najnowszym rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".

Ranking został przygotowany już po raz czwarty. Jego autorzy wzięli pod uwagę zestawienie wskaźników wypracowanych w minionych latach przez poszczególne samorządy w Polsce. Oceniano m.in.: aspekty finansowe, ekonomiczne, infrastrukturalne i edukacyjne. Końcowy wynik rankingu - wskaźnik „sukcesu kadencji” jest sumą „sukcesów cząstkowych”, obliczanych za pomocą tzw. metody odległości od wzorca.

Warto podkreślić, że Bielsko-Biała najwyżej zostało ocenione pod kątem ekonomicznym. Zwycięzcą rankingu został Zamość, a kolejne miejsca zajęły Tarnów, Jelenia Góra i Rybnik. Ogłoszenie zwycięzców rankingu odbyło się podczas XII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Warszawie.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.