Wiadomości
- 4 października 2014
- wyświetleń: 2078
Nasze miasto znów w czołówce
Prezydent Bielska-Białej podczas swoich wystąpień często odnosi się do niezależnych rankingów, w których nasze miasto bryluje. Tym razem stolica Podbeskidzia uplasowała się na 5. miejscu wśród miast na prawach powiatu w najnowszym rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".
Ranking został przygotowany już po raz czwarty. Jego autorzy wzięli pod uwagę zestawienie wskaźników wypracowanych w minionych latach przez poszczególne samorządy w Polsce. Oceniano m.in.: aspekty finansowe, ekonomiczne, infrastrukturalne i edukacyjne. Końcowy wynik rankingu - wskaźnik „sukcesu kadencji” jest sumą „sukcesów cząstkowych”, obliczanych za pomocą tzw. metody odległości od wzorca.
Warto podkreślić, że Bielsko-Biała najwyżej zostało ocenione pod kątem ekonomicznym. Zwycięzcą rankingu został Zamość, a kolejne miejsca zajęły Tarnów, Jelenia Góra i Rybnik. Ogłoszenie zwycięzców rankingu odbyło się podczas XII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Warszawie.
Warto podkreślić, że Bielsko-Biała najwyżej zostało ocenione pod kątem ekonomicznym. Zwycięzcą rankingu został Zamość, a kolejne miejsca zajęły Tarnów, Jelenia Góra i Rybnik. Ogłoszenie zwycięzców rankingu odbyło się podczas XII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Warszawie.
ZOBACZ TAKŻE
Miejskie wydatki pod lupą. Papier za ponad sto tysięcy
Wiceprezydent Bielska-Białej Piotr Kucia zakończył pracę w bielskim Ratuszu. Wiemy kto go zastąpi
Badania urzędników z miejskiej kasy
Petycja z ponad 1500 podpisami trafiła do Ratusza. Młodzi apelują o bezpłatną komunikację dla uczniów
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
5,3 mln zł dla Bielska-Białej na Polską Stolicę Kultury. Sejmik przyjął uchwałę
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











