bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2014
  • wyświetleń: 2831

Miasto jednak kupi rejestrator

Miasto znalazło pieniądze na zakup urządzenia do rejestrowania przejazdu pojazdów na czerwonym świetle. Koszt zakupu urządzenia wyniesie ponad 200 tysięcy złotych.

Na wczorajszej sesji rady miejskiej radni zatwierdzili zmiany w uchwale budżetowej miasta na 2014 rok. W związku z opóźnieniami w budowie stadionu konieczne było zmniejszenie planowanych wydatków o niebagatelną sumę 23 mln złotych.

Dzięki temu znalazły się środki na zakup urządzenia, które testowano w pierwszej połowie bieżącego roku. Radni zdecydowali o zabezpieczeniu na ten cel kwoty 265 tysięcy złotych.

fotoradar, rejestrator
Testowany rejestrator zniknął ze skrzyżowania, ale niebawem tam powróci już jako własność miasta · fot. bielsko.info


Urządzenie zostanie zamontowane na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, 3 Maja i Warszawskiej. Ma być sposobem na piratów drogowych, którzy przejeżdżają przez krzyżówkę na czerwonym świetle. Rejestratorem będzie zarządzać straż miejska, a pieniądze z mandatów mają zasilić budżet miasta.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.