Wiadomości

  • 25 września 2014
  • wyświetleń: 3168

TV: wlepili kilkadziesiąt mandatów

Ponad 60 kierowców ukaranych mandatami za naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej, tamowanie i utrudnianie ruchu. To bilans środowej akcji "Trzymaj się prawego pasa" prowadzonej przez policjantów z bielskiej drogówki.

Celem działań, które trwały od 6.00 do 12.00 było ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, obowiązku zajmowania prawego pasa.

Kierujący, którzy naruszyli ten obowiązek musieli się liczyć z mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych oraz dodatkowo 2 punktami karnymi.W efekcie ponad 60 kierujących zostało ukaranych mandatami, m.in. za zajmowanie lewego pasa ruchu, tamowanie ruchu oraz korzystanie w czasie jazdy z telefonów komórkowych. Kilkudziesięciu kierujących zapomniało o obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Podobne akcje prowadzone będą w najbliższych czasie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.