bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2011
  • wyświetleń: 2686

Policja ostrzega przed złodziejami

Cenne rzeczy giną w ostatnim czasie z pojazdów. Rabusie wabieni widokiem wartościowego sprzętu pozostawionego na siedzeniach, wybijają szyby i wyłamują zamki. Tylko w czwartek okradli aż trzy samochody.

Łupem rabusia, który wybił szybę w fiacie zaparkowanym przy ul. Gołębiej w Bielsku-Białej, padły nie tylko markowe elektronarzędzia. Złodziej połakomił się także na portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi, które niefrasobliwy właściciel pozostawił wewnątrz pojazdu. Dzięki temu sprawca w łatwy sposób wzbogacił się o przeszło tysiąc zł. Z peugeota, w którym rabuś wyłamał zamek, zginęła kosa spalinowa o wartości 800 zł. Niewiele trudu zadał sobie za to inny złodziejaszek, który pod nieobecność kierowcy, z otwartej kabiny dostawczego renaulta, skradł portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Właściciel wycenił swoje straty na 300 zł.

Dlatego policja apeluje o ostrożność i właściwe zabezpieczenie mienia. Portfele z dokumentami i pieniędzmi lepiej trzymać przy sobie. W żadnym wypadku nie pozostawiajmy też w samochodzie, szczególnie w widocznym miejscu, cennych przedmiotów, gdyż stanowią łatwy kąsek dla złodziei.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.