Wiadomości

  • 22 września 2014
  • wyświetleń: 4292

Bielscy ratownicy w świetnej formie

W dniach 17-20 września w Płocku odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Zespół Ratownictwa Medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego zajął w zawodach trzecie miejsce!

Organizatorem wydarzenia był SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Udział w zawodach brało 39 najlepszych drużyn z całej Polski. Zespół Ratownictwa Medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Michał Ćwiertnia, Tomasz Ilczak i Arkadiusz Stasicki zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

pogotowie
To kolejny sukces ratowników z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego · fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe


Bielszczanie po raz kolejny okazali się bezkonkurencyjni w zadaniu oceniającym zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych. Zadanie to polegało na pomocy mężczyźnie, u którego wystąpił ostry zespół wieńcowy a w jego konsekwencji nagłe zatrzymanie krążenia. Kolejne konkurencje sprawdzały umiejętności postępowania podczas wypadków masowych. Jedna z nich polegała na pomocy 9 poszkodowanym spadochroniarzom, którzy ucierpieli na skutek wypadku samolotu, druga to zatrucie grzybami 10 osób, które bawiły się na wspólnej imprezie.

Organizatorzy przygotowali również zadanie oceniające postępowanie u mężczyzny, który amputował sobie dłoń podczas pracy piłą oraz reanimację sześcioletniego dziecka. Uroczyste zakończenie mistrzostw oraz wręczenie nagród odbyło się na rynku w Płocku.

Klasyfikacja generalna:
1. Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie
2. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu
3. Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.