bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2014
  • wyświetleń: 4918

Rodzinne, rowerowe święto - foto

W niedzielę 21 września na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej zabrzmiało blisko 2000 dzwonków rowerowych należących do uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

37. edycja imprezy nie zawiodła oczekiwań tak organizatorów, jak i miłośników jazdy na dwóch kółkach, którym nie straszna była nawet wczesnojesienna kapryśna pogoda. Bielscy rowerzyści mieli do pokonania trasę o długości 30 km, z półmetkiem w Starej Wsi i metą w Parku Rosta przy ulicy Ceramicznej w Komorowicach.

37. Rodzinny Rajd Rowerowy · fot. KO / bielsko.info


Warto dodać, że na starcie niedzielnego rajdu, obok mieszkańców stolicy Podbeskidzia, stanęli również ukraińscy studenci podejmujący naukę w Wyższej Szkole Administracji. Ich udział w imprezie był wyrazem zjednoczenia w obliczu trudnej sytuacji na Ukrainie.

Interesujący punkt wydarzenia stanowiła także prezentacja miejskiego roweru BBbike. Wraz z nią nastąpiło oficjalne otwarcie systemu rejestracji bezobsługowej wypożyczalni rowerów, na którą składają się 120 jednośladów oraz 12 stacji rozmieszczonych w różnych częściach miasta, m.in. przy placu Ratuszowym, dworcu PKS, placu św. Mikołaja, Starostwie Powiatowym, Cygańskim Lesie czy Akademii Techniczno-Humanistycznej. Zarejestrować się można na stronie www.bbbike.eu.

KO / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.