bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2014
  • wyświetleń: 2668

Bielska starówka coraz piękniejsza

Końcem października bieżącego roku zakończy się remont dwóch kamienic przy ulicy Wzgórze 8 i 10 w Bielsku-Białej. Oba budynki, powstałe prawdopodobnie na przełomie XVI i XVII wieku, są wpisane do rejestru zabytków.

Przetarg na przeprowadzenie renowacji budynków mieszkalno-usługowych, znajdujących się w sąsiedztwie bielskiego Rynku, ogłoszono w kwietniu. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem inwestycji, obok Urzędu Miejskiego, sprawują również Administracja Domów Mieszkalnych oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków.

kamienica wzgórze
fot. KO / bielsko.info


- Ze względu na zabytkowy charakter kamienic, kwestie związane ze zmianą elewacji, jej kolorystyką, naprawą dachu czy innymi drobniejszymi pracami budowlanymi poprzedziły odpowiednie badania stratygraficzne. Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem, a jej efekt końcowy będzie można zobaczyć już w październiku - informuje Jolanta Jędrzejczyk, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rewitalizacji Obszarów Miejskich.

Koszt odświeżenia kamienic wynosi ponad 800 tysięcy złotych, a złożyły się na niego m.in. wymiana dachówek, okien, wzmocnienie kominów oraz nowe barwy ścian - kremowo-ceglana i szaro-niebieska.

KO / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.