Wiadomości

  • 12 września 2014
  • wyświetleń: 2887

Banialuka rozpoczyna nowy sezon

W Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej dyrektor Lucyna Kozień spotkała się z przedstawicielami lokalnych mediów w celu podsumowania działań prowadzonych przez teatr w ubiegłym sezonie oraz zaprezentowania planów na ten nadchodzący.

W ciągu ostatnich miesięcy o bielskiej placówce było szczególnie głośno za sprawą XXVI edycji Festiwalu Sztuki Lalkarskiej, w którym uczestniczyło 15 teatrów z 12 krajów świata. Na uwagę zasługiwały również dwie interesujące premiery - „Tymoteusz wśród ptaków” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej oraz „Pierścień i róża” Pawła Aignera. Natomiast zwieńczenie całorocznej pracy stanowiły wakacyjne warsztaty w ramach cyklu „Lato w Teatrze”.

banialuka
14 września odbędzie się premierowy pokaz spektaklu w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego „Wąż” · fot. materiały prasowe


A czym Banialuka zaskoczy widzów w nowym sezonie? - W latach 2014/2015 Teatr Lalek planuje zrealizowanie trzech przedstawień dla dzieci oraz wznowienie dwóch widowisk skierowanych do młodzieży i dorosłych. Na deskach Banialuki już 14 września odbędzie się premierowy pokaz spektaklu w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego „Wąż”. Przedstawienie skierowane głównie do dzieci i rodzin podejmuje ważny temat tolerancji i potrzeby akceptacji inności, a także podkreśla wagę przyjaźni i własnej wyjątkowości. Kolejna premiera przewidziana została na koniec listopada. Klasyczna baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka” w adaptacji Tomasza Mana. Natomiast w marcu repertuar teatru zostanie wzbogacony o widowisko „Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej w reżyserii Lecha Chojnackiego. Współczesny tekst, bazujący na klasycznych baśniowych schematach opowiada o wartości przyjaźni i emocjonalnych więzi - mówiła Lucyna Kozień.

Co ważne, wszystkie premiery będą realizowane w technice lalkowej, dzięki czemu zwłaszcza najmłodsi uczestnicy przedstawień baczniej przyjrzą się pracy aktorów z lalkami. Spory nacisk zostanie położony również na spektakle przeznaczone dla osób dorosłych, wśród których pojawią się znane już i popularne - „Tristan i Izolda”, „Przemiana” czy „Sen nocy letniej”. W nadchodzącym sezonie nie zabraknie także warsztatów teatralnych oraz możliwości zwiedzenia nawet najbardziej tajemniczych zakątków Teatru.

KO / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj