bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2014
  • wyświetleń: 7506

Woda notorycznie zalewa garaż

Zrozpaczeni mieszkańcy osiedla Słoneczne Bulwary poinformowali naszą redakcję o problemie z nowoczesną nieruchomością. Chodzi o podziemny garaż, który podczas opadów deszczu napełnia się wodą.

Osiedle Słoneczne Bulwary - inwestycja spółki Murapol - znajduje się przy ulicy Miodowej. Na razie do użytku został oddany jeden budynek mieszkalny. Nieruchomość jest wyposażona w podziemny garaż, jednak ten zamiast być udogodnieniem, stał się zmorą mieszkańców.

Woda notorycznie zalewa garaż · fot. bielsko.info


- Zjawisko zalanego garażu występuje już od dłuższego czasu, aczkolwiek nasiliło się w ostatnich dniach. Próbowaliśmy interweniować w tej sprawie, bowiem mamy rękojmie na budynek, ale w Murapolu nikt z nami nie chce rozmawiać - mówi jeden z mieszkańców osiedla.

Woda w garażu dochodzi nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Podczas ostatnich gwałtownych opadów deszczu kilka samochodów zostało podtopionych.

Przedstawiciel Murapolu w rozmowie z naszym portalem powiedział, że o problemie firma dowiedziała się dopiero 8 września. - Wcześniej spółka nie była informowana przez zarządce budynku o zalewaniu garażu - tłumaczy radca prawny Tomasz Płoskoński.

Według spółki przyczyn zalania garażu wodą jest kilka - m.in. ponadnormatywne i gwałtowne opady, brak instalacji odwodnienia na sąsiednich nieruchomościach i drodze miejskiej, która prowadzi do nieruchomości. - Po wtóre instalacja odwodnienia liniowego została zamulona i nie spełniła swojej funkcji, przez co woda przedostała się do hali garażowej - dodaje Tomasz Płoskoński.

Po naszej interwencji niedrożna instalacja odwodnienia została udrożniona. - Spółka oczyściła odwodnienia liniowe, choć jest to obowiązkiem zarządcy budynku zgodnie z treścią prawa budowlanego. Chcieliśmy również z własnej inicjatywy uprzątnąć teren, aby poprawić sytuację mieszkańców, jednak zarządca budynku pisemnie nam tego zabronił - kończy przedstawiciel Murapolu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.