bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2011
  • wyświetleń: 2597

Szukają najlepszej atrakcji

Rusza regionalny etap konkursu na "Najlepszy produkt turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej". Zgłoszenia przyjmowane są do 1 sierpnia.

Do konkursu można zgłaszać wydarzenia, imprezy, obiekty, szlaki i całe obszary z terenu województwa śląskiego, które mieszczą się w definicji produktu turystycznego. Produkty turystyczne mogą być zgłaszane przez samorządy terytorialne i gospodarcze, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórcy produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne oraz przedsiębiorców i organizatorów turystyki.

W poprzednich edycjach konkursu (było ich już osiem) wśród wyróżnionych przez POT produktów turystycznych znalazły się m. in. Zabrze - miasto turystyki przemysłowej, Szlak Orlich Gniazd oraz cykliczne imprezy - Festiwal "Śląskie Smaki" i Tydzień Kultury Beskidzkiej. Certyfikat otrzymał również Szlak Zabytków Techniki, który dodatkowo w 2008 roku został uznany za najlepszy produkt turystyczny w kraju i wyróżniony Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. To, czy kolejne produkty turystyczne województwa śląskiego powtórzą ten sukces, zależy również od mieszkańców.

Śląska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia kandydatów do otrzymania tytułu najlepszego produktu turystycznego w Śląskiem tylko do 1 sierpnia (decyduje data wpływu wniosku do biura ŚOT).

Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu są dostępne na stronach internetowych Śląskiej Organizacji Turystycznej (www.silesia-sot.pl oraz www.slaskie.travel). Wnioski należy przesłać mailem (barbara.salamon@silesia-sot.pl), bądź pocztą (Śląska Organizacja Turystyczna, ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice).

Trzy produkty turystyczne, które zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, wybierze Kapituła Konkursowa. O tym, co zostanie najlepszą atrakcją turystyczną województwa, przekonamy się już w drugim tygodniu sierpnia.

new / bielsko.info
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.