Wiadomości

  • 9 września 2014
  • wyświetleń: 2182

Sprawcy rozboju zatrzymani

Bielscy policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, mieszkańców Bielska-Białej, którzy w niedzielę dokonali rozboju na swoim rówieśniku. Sprawcy zastraszyli pokrzywdzonego pistoletem, a następnie skradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej został powiadomiony o rozboju w niedzielę wieczorem. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców dysponując szczątkowym rysopisem. W wyniku wszechstronnych czynności operacyjnych policjanci ustalili miejsce pobytu sprawców, których zatrzymali tej samej nocy.

Okazało się, że przebywali oni wraz dwoma kompanami w wieku 18 i 20 lat, w przyczepie kempingowej na peryferiach miasta. W trakcie przeprowadzonego przeszukania przyczepy kryminalni odnaleźli rower górski, sprzęt narciarski i kilka telefonów komórkowych. Wszystkie te przedmioty pochodziły z przestępstw, m.in. z kradzieży z włamaniem.

pistolet
Sprawcy zastraszyli pokrzywdzonego pistoletem, a następnie skradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze · fot. KMP Bielsko-Biała


Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić pochodzenia ujawnionych przy nich przedmiotów. Zostali zatrzymani w policyjnych aresztach. Śledczy ustalili ich związek z kradzieżami dokonanymi na terenie Szczyrku i innych miejscowościach powiatu bielskiego i cieszyńskiego. Policjanci zabezpieczyli także pistolet pneumatyczny, który wykorzystany był w trakcie rozboju.

Nieletni sprawcy rozboju odpowiadać będą przed sądem dla nieletnich. Sąd może orzec umieszczenie ich w placówkach wychowawczych. Dorośli usłyszeli natomiast zarzuty kradzieży z włamaniem, a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.