Wiadomości

  • 9 września 2014
  • wyświetleń: 3938

Niezależni.BB wchodzą do gry!

- Miasto ewidentnie trzeba przewietrzyć - mówi Janusz Okrzesik, lider Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni.BB, który rzutem na taśmę zarejestrował się w bielskiej delegaturze KBW. Doświadczony polityk zapowiada, że Niezależni.BB wystawią swojego kandydata na prezydenta Bielska-Białej.

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. W poniedziałek upłynął ostateczny termin rejestrowania komitetów wyborczych. Tego dnia, przysłowiowym rzutem na taśmę, zarejestrował się KWW Niezależni.BB. Liderem niepartyjnego bloku obywatelskiego został doświadczony polityk, były poseł, senator oraz radny - Janusz Okrzesik.

- W Bielsku-Białej chyba wszyscy się pogodzili z czwartą kadencją prezydenta Jacka Krywulta. Platforma Obywatelska abdykowała i nie wystawiła kandydata, natomiast kandydat Prawa i Sprawiedliwości to raczej efekt wewnętrznych rozgrywek partyjnych. Dla wielu osób nie ma rzeczywistej alternatywy dla Jacka Krywulta i stąd zarejestrowanie komitetu Niezależni.BB, który ma taką alternatywę stworzyć - mówi Janusz Okrzesik.

janusz okrzesik
Janusz Okrzesik · fot. bielsko.info


Były członek rady miejskiej w Bielsku-Białej zapowiada, że wokół komitetu skupiają się ludzie, którzy domagają się zmian w stolicy Podbeskidzia.

- Naszym celem jest doprowadzić do zmiany. Miasto ewidentnie trzeba przewietrzyć, kto to zrobi jest sprawą drugorzędną, ważne jak to zrobi i w którym kierunku pójdzie - dodaje doświadczony polityk.

Na razie Niezależni.BB nie ujawniają, kto z ramienia komitetu wystartuje w wyścigu o prezydencki fotel. Janusz Okrzesik tłumaczy, że jest jeszcze na to czas. - Są terminy na poszczególne działania i będziemy się tych terminów trzymać. W tej chwili nie ma żadnej potrzeby, żeby uprzedzać fakty - kończy enigmatycznie doświadczony polityk.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.