bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3869

Uczyli jak oszczędzać energię - foto

W piątek wspólnie z dziećmi z dziećmi i opiekunami ze Świetlic Socjoterapeutycznych Fundacja Ekologiczna Arka przeprowadziła warsztaty nt. energooszczędności i budownictwie energooszczędnym w ramach projektu "Ubierz swój dom".

Reklama

Dzieci dowiedziały skąd się bierze prąd oraz ciepło w domu, w jaki sposób je wykorzystujemy ale również jak je oszczędzać tak aby dbać o środowisko i domowy budżet. Aby utrwalić wiadomości młodzi ekolodzy zaprojektowali swoje własne energooszczędne mieszkanie.

Warsztaty energooszczędności - 29.08.2014 · fot. Fundacja Akra


Dodatkowo obiecali również, że przy okazji kolejnych warsztatów nie będą się skarżyć na "swoją panią", która każe im wyłączać prąd tylko sami będą tego pilnować a nawet zwracać uwagę dorosłym.

Budownictwo energooszczędne chroni czyste powietrze. Ponad 65 procent zanieczyszczeń powietrza na Podbeskidziu to dym z kominów domów jednorodzinnych. Przyczyną nie jest tylko opał niskiej jakości jak np. muł węglowy ale również nielegalne palenie śmieci. Jednym z rozwiązań tych problemów jest budownictwo energooszczędne w którym nie ma miejsca ani na jedno ani na drugie.

W budynkach energooszczędnych zmniejsza się zapotrzebowanie zużycia energii w stosunku do budownictwa konwencjonalnego nawet trzykrotnie! Ale nawet w konwencjonalnym mieszkaniu możemy się uczyć i stosować energooszczędność.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.