bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2716

Certyfikat dla dziecięcego szpitala

28 sierpnia podczas sesji Rady Powiatu w Bielsku-Białej Szpitalowi Pediatrycznemu uroczyście wręczono certyfikat ISO 9001 w zakresie systemu zarządzania jakością. Taki certyfikat oznacza dla medycznej placówki wymierne korzyści.

Reklama

Nad otrzymaniem certyfikatu ISO 9001 w zakresie systemu zarządzania jakością Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej pracował ponad rok, a w pracę tę zaangażowana była cała szpitalna załoga. Do certyfikacji zgłoszono takie usługi medyczne jak: diagnostyka, leczenie szpitalne, ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz świadczenia kosztochłonne.

nagroda dla szpitala
Szpital Pediatryczny otrzymał certyfikat ISO 9001 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Audyt certyfikujący, który w lipcu przeprowadziła włoska firma IMQ wypadł pomyślnie - oceniono, że system zarządzania jakością został w dziecięcym szpitalu wdrożony prawidłowo, nie stwierdzono niezgodności z systemem. Certyfikat wręczono uroczyście podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu w Bielsku-Białej.

Powiatowy samorząd jest bowiem organem założycielskim dziecięcej placówki medycznej. Ponieważ ważność certyfikatu potwierdzana jest w trakcie corocznych audytów kontrolnych, szpital nie może spocząć na laurach lecz musi systematycznie pracować nad tym, aby doskonalić wdrożony system.

- Certyfikat ISO 9001 w zakresie zarządzania jakością daje szpitalowi wymierne korzyści: gwarantuje sprawniejsze zarządzanie, zapewnia bieżący monitoring nad realizacją zadań i wydatków związanych z działalnością medyczną oraz brany jest pod uwagę podczas konkursów ofert organizowanych przez Narodowy Funduszu Zdrowia. Mówiąc wprost posiadanie ISO 9001 umożliwi szpitalowi kontraktowanie usług medycznych po wyższych cenach - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.