bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2139

Nie wybudują bloków przy Fałata

Mieszkańcy ulic Fałata, Grottgera, Skośnej i Browarnej mogą odetchnąć z ulgą. Urząd Miejski nie wyda pozwolenia na budowę dwóch bloków mieszkalnych, które miały powstać na tzw. psim polu.

Reklama

Przypominamy, że pod koniec lipca do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo protestacyjne od mieszkańców ulic Browarnej, Fałata, Grottgera, Skośnej i innych znajdujących się na terenie Żywieckiego Przedmieścia. 250 osób, które podpisało petycję, nie godziło się na budowę dwóch bloków mieszkalnych na działce przy ulicy Fałata - tzw. Psim Polu.

psie pole
Deweloper nie otrzyma pozwolenia na budowę - zapowiedział Jacek Krywult · fot. bielsko.info


Sprawę poruszył na sierpniowej sesji rady miejskiej radny Andrzej Gacek. Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do prezydenta o przekazanie więcej informacji w tej sprawie.

- Na pewno nie wydamy zgody na budowę. Nie trzeba było do nas apelować, bo takie decyzje były już przygotowywane. Ta sprawa jest dosyć prosta, są dwa elementy, które wykluczają budowę w tym miejscu. Pierwszy to brak możliwości komunikacyjnych, drugi to fakt, że to teren osuwiskowy. Mieszkańcy nie musieli protestować - stwierdził Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.