bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3157

Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Artykuł sponsorowany:

Odpowiednie zaplanowanie swojej ścieżki kariery gwarancją sukcesu! Aby w przyszłości nie martwić się o pracę, pomyśl już teraz o swojej karierze. Ujawniamy kilka dobrych rad aby nie zostać bezrobotnym:

Jedna specjalność to za mało!

Problemem, nad którym powinien się dziś zastanowić każdy młody człowiek szukający życiowej drogi, jest nie tyle jaki kierunek wybrać, tylko jak to zrobić. Ważna jest elastyczność.

Przyszłość mają szkoły jednoroczne. W krótkim czasie, bo tylko w dwa semestry słuchacz kształci się w konkretnej dziedzinie. Po zakończonej edukacji otrzymuje dyplom i dysponuje dużo szerszym wachlarzem możliwości! Można też wybrać inną drogę- podjąć dwa kierunki jednocześnie, które poszerzą i dopełnią umiejętności, wiedzę i wykształcenie.

Bądź gotów zmienić zawód.

Dzisiaj trzeba mieć świadomość, że będziemy musieli częściej zmieniać firmy, a nawet zawody. Dlaczego? Rynek pracy wciąż się zmienia. Jedne zawody stają się bardziej potrzebne, na inne zmniejsza się popyt.

Trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja na rynku pracy za trzy czy pięć lat. Może być zupełnie inna niż w momencie rozpoczynania nauki!

Mając na uwadze powyższe, CNiB "Żak" zatrudnia grono specjalistów, zajmujących się badaniem rynku pracy. Dzięki temu starannie i przemyślanie poszerzana jest oferta edukacyjna szkoły.

Co semestr startujemy z nowymi, prestiżowymi kierunkami, które kształcą w zawodach przyszłościowych, szczególnie pożądanych przez potencjalnych pracodawców.

Dlaczego akurat Centrum Nauki i Biznesu "Żak"?

Szkoła została uhonorowana "złotym godłem" za najwyższą jakość usług edukacyjnych. Konkurs Najwyższa Jakość Quality International 2010 zorganizowany został przez Forum Biznesu, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, PARP oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000.

Ten zaszczytny tytuł potwierdza, iż słuchacze Żaka szkoleni są na najwyższym poziomie, a szkoła nieustannie rozwija się, aby jeszcze skuteczniej spełniać oczekiwania słuchaczy.

Ponadto, Żak to obecnie jedyna szkoła w Polsce, gdzie słuchacz otrzymuje pisemną gwarancję o braku ukrytych opłat. Szczegóły gwarancji dotyczą wpisowego, wydania legitymacji i indeksu oraz zaświadczenia do wszystkich instytucji. Do tego słuchacz nie płaci za sesję egzaminacyjną w trybie normalnym oraz w trybie poprawkowym. Po zakończonej nauce słuchacz ma prawo przystąpić do państwowego egzaminu maturalnego lub zawodowego nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Z szerokiej oferty edukacyjnej mogą skorzystać absolwenci szkół średnich, osoby dorosłe chcące zdobyć dodatkowe kwalifikacje na kierunkach jednorocznych, takich jak: rejestratorka medyczna, biomasaż (masaż leczniczy i fizjoterapia), asystent dyrektora, dekorator wnętrz, przedstawiciel handlowy, sekretarka, technik usług pocztowych i finansowych, fryzjer damski i męski, florysta, pracownik ds. osobowych.

W swojej ofercie posiadamy także dwuletnie szkoły policealne kształcące w zawodzie technik bhp, technik usług kosmetycznych, technik rachunkowości, technik administracji.

Absolwenci tych kierunków są w pełni przygotowani do wykonywania zawodu a nawet do założenia własnej firmy.

Prowadzimy również nabór na kierunki, które dają możliwość pracy za granicą, takie jak: opiekun osoby starszej, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka środowiskowa.

Zajęcia odbywają się w budynku na ul. Armii Krajowej 29 w Tychach. Prowadzone są w systemie zaocznym (weekendowo), co nie koliduje z pracą ani studiami. W chwili obecnej trwa rekrutacja letnia.

Do zapisu wymagane są następujące dokumenty: świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo maturalne (może być duplikat), dowód osobisty i trzy zdjęcia. Nie jest wymagana matura.

Każdy słuchacz otrzymuje dodatkowy pakiet korzyści:
  • kartę słuchacza (VIS) uprawniającą do korzystania z rabatów u kilkuset partnerów w całej Polsce
  • gwarancję o braku skutków finansowych wynikających z rezygnacji
  • uprawnienia szkół publicznych


Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do sekretariatu:
Centrum Nauki i Biznesu "Żak"
Tychy, ul. Grota Roweckiego 42, pok. 123
(budynek WKU, I piętro, zaraz na wprost schodów).

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 14:00
Tel. 32 219 04 97/98
e-mail: tychy@zak.edu.pl
http://www.tychy.zak.edu.pl

*pełna oferta szkoły dostępna w sekretariacie oraz na stronie internetowej: http://www.tychy.zak.edu.pl