bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2014
  • 18 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2100

Policja: bezpieczny długi weekend

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów - tak wyglądał długi sierpniowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Reklama

Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 2 wypadków, w których ranne zostały 2 osoby. W pierwszym z nich, który wydarzył się 14 sierpnia w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Mickiewicza ucierpiał 33-letni motocyklista. Wstępne ustalenia wskazują, iż 48-letnia kierująca Volkswagenem, wyjeżdżając z podporządkowanej drogi nie ustąpiła motocykliście pierwszeństwa przejazdu. Poszkodowany doznał złamania obojczyka i łopatki.

Do drugiego wypadku doszło 16 sierpnia w Pisarzowicach na ul. Bielskiej. 37-letni kierowca Skody nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Volkswagena i najechał na tył tego pojazdu. Do szpitala trafiła pasażerka Volkswagena, która doznała urazu kręgosłupa i klatki piersiowej.

Ponadto odnotowano 32 drobne stłuczki. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista, 28-latek kierujący Fordem, miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jasieniccy policjanci zatrzymali go w piątkowy wieczór w Rudzicy. Wszyscy zatrzymani stracili już swoje prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.